0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні вкрали кредит Світового банку


В Україні вкрали кредит Світового банку

Генеральна прокуратура України (ГПУ) здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання кредиту, наданого Світовим банком.

Про це йдеться в постанові Печерського суду Києва.

В ході розслідування було встановлено, що в період з 2007 по 2013 року Світовий банк надав кредит на реалізацію проекту “Розвиток міської інфраструктури” у кількох областях України, в тому числі Івано-Франківській, Чернігівській та Донецькій.

Кредитні кошти були надані під гарантії уряду України, а головним виконавцем проекту було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

“Грошові кошти спрямовувалися безпосередньо виконавцю і повинні були використовуватися для здійснення реконструкції та модернізації об’єктів, що належать комунальним підприємствам, що здійснюють діяльність у сфері водопостачання та водовідведення”, – йдеться в повідомленні.

Однак, посадові особи комунальних підприємств перераховували кошти на рахунки афілійованих транзитних підприємств. При цьому в договорах вказувалася значно завищена вартість робіт, в деяких випадках роботи взагалі не виконувалися.
В подальшому кошти переводилися в готівку з допомогою підприємств з ознаками “фіктивності” і розподілялися між учасниками угруповання. Разом з тим, кредитні зобов’язання виконуються за рахунок державного бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua