0 800 307 555
0 800 307 555

МЕРТ пропонує новий порядок категоризації готелів


МЕРТ пропонує новий порядок категоризації готелів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує запровадити нову процедуру категоризації готелів і засобів тимчасового розміщення за декларативним принципом.

Проект відповідної постанови “Про затвердження Порядку встановлення та зміни категорій об’єктам туристичної інфраструктури” представлений для обговорення на веб-сайті міністерства.

Як написав на своїй сторінці у Facebook директор департаменту туризму і курортів МЕРТ Іван Ліптуга, метою документа є спрощення умов для діяльності власникам готелів та створення передумов для детінізації готельного бізнесу.

“Проект викликав у наших колег суперечливу реакцію, готельєри висловилися “ЗА”, органи з сертифікації та громадські “ПРОТИ”!”, – написав він.

Як він пояснив, згідно з чинним законодавством та порядком, віднесення готелів до тієї чи іншої категорії зірок є обов’язковим.

При цьому, за його словами, добровільна сертифікація послуг з тимчасового розміщення є необхідною умовою для отримання категорії, що автоматично робить добровільну процедуру обов’язковою”.

“За даними Державної служби статистики на кінець 2015 року в Україні функціонували 4341 об’єкт колективного розміщення, з яких 2478 – готелі. При цьому за весь час існування процедури обов’язкової категоризації в Україні її пройшли лише 243 готелі (10%), яким видані свідоцтва про встановлення категорії п’ять зірок– 32; чотири – 64; три – 91; дві – 30; одна – 29”, – розповів ВІ.Ліптуга.

Він також стверджує, що процедура сертифікації займає тривалий час і є дорогою.

Крім того, на його думку, чинний стандарт є застарілим та не дозволяє здійснювати якісну оцінку відповідності об’єктів турінфраструктури з урахуванням сучасних тенденцій розвитку готельного бізнесу.

“Як наслідок складної процедури переважна більшість готелів (90%) діють без необхідного свідоцтва про встановлення категорії, чим грубо порушують вимоги чинного законодавства”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua