0 800 307 555
0 800 307 555

Обережно, шахраї: з банківських карток українців "уводять" мільйони гривень


Обережно, шахраї: з банківських карток українців "уводять" мільйони гривень

Шахраї в Україні досягли небачених висот у виманюванні грошей з банківських карток. За рік кількість вкрадених коштів зросла в чотири рази – рахунок йде на сотні мільйонів гривень.

Зняти гроші з чужої банківської картки за допомогою маніпуляцій з комп’ютером і телефоном не складно. Досить роздобути трохи особистої інформації. Ідеальний варіант, якщо жертва розголошує її сама – друзям, родичам або колегам. Такі махінації експерти з інформаційної безпеки називають “френдлі фрод”, або “дружнє шахрайство”, пояснює експерт Олексій Красюк.

“Це називається соціальна інженерія – шахрайство, коли одна людина дізнається в іншої дані, які не потрібно розповідати. Ці дані допоможуть ідентифікувати особу в банку”, – говорить заступник директора Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем Олексій Красюк.

Кількість махінацій з банківськими платіжними картками зростає щорічно. У 2016 році сума знятих аферистами грошей склала близько 340 мільйонів гривень, а це в чотири рази більше, ніж було в 2015-му. Понад 60% становили крадіжки з використанням методів впливу на психологію людей. Але правоохоронці все одно класифікують це як кримінальний злочин.

За статистикою, поліція розкриває кожен п’ятий подібний злочин. Але тільки якщо жертва своєчасно звертається до правоохоронців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua