0 800 307 555
0 800 307 555

МЕРТ пропонує скасувати сплату пайової участі забудовниками


МЕРТ пропонує скасувати сплату пайової участі забудовниками

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує з метою поліпшення інвестиційного клімату скасувати законодавчу норму, що зобов’язує замовника будівництва платити до місцевих бюджетів пайову участь на розвиток інфраструктури.

Проект відповідного законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні” оприлюднено на веб-сайті міністерства.

“Незважаючи на зменшення надходжень до місцевих бюджетів на суму до 800 млн грн на рік (або на 0,26% за підсумками 2015 року) при скасуванні пайової участі, витрати бізнесу скоротяться майже вдвічі – до 2,056 млрд грн на рік. Крім того, наслідком скасування пайової участі стане здешевлення 1 кв. м житлової площі для фізосіб, оскільки очікується зниження собівартості 1 кв. м нового житла на суму до 271,39 грн”, – пояснюється в аналізі регуляторного впливу документа.

У ньому також підкреслюється, що пайова участь фактично виступає податком на інвестиційну діяльність і не має чіткого цільового характеру (сплачені кошти не обов’язково йдуть на інфраструктуру), а оплата вартості приєднання до інженерних мереж сплачується замовниками окремо від пайового внеску.

Крім того, в МЕРТ відзначають значні можливості для зловживань при адмініструванні пайової участі через складний механізм її розрахунку.

За даними міністерства, щорічні прямі витрати на оплату пайового внеску для житлової нерухомості становлять від 556,4 млн грн, для нежитлової – від 1,45 млрд грн.

Підкреслюється також, що 42% загального обсягу пайової участі сплачується в Києві, що має “інші можливість для розвитку інфраструктури (кредитні, інвестиційні тощо)”. При цьому адміністрування пайової участі малими громадами несе “значне навантаження на місцевий бюджет”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua