0 800 307 555
0 800 307 555

Ikea купує парк вітрогенераторів в Литві


Ikea купує парк вітрогенераторів в Литві

Компанія IRI Investments Lietuva, контрольована шведською групою з торгівлі меблями Ikea Group, придбала парк вітрогенераторів в Литві потужністю 45 МВт, йдеться в прес-релізі Ikea Group.

Парк з 19 вітрогенераторів був введений в експлуатацію в Мажейксьому районі країни в середині 2016 року.

Угоду планується завершити до кінця березня. За даними джерела агентства BNS, вартість угоди склала близько 100 млн євро.

“Ми інвестуємо у відновлювану енергетику, тому що це вигідно нашому бізнесу і дозволить нам краще пристосуватися до тенденцій “чистої” економіки. Інвестувавши в Литві, ми наблизилися до мети виробляти стільки відновлюваної енергії, скільки споживаємо в своїй діяльності”, – наводяться в повідомленні слова менеджера Ikea Group з питань сталого розвитку Стіва Ховарда.

Підприємство Pamario jegainiu energija, що контролює парк, продали інвестиційна компанія Orion Asset Management, що перебуває в управлінні групи Orion Managing Partners, B.V, і фонд голландського капіталу Energy Investment Fund.

Розпочатий восени минулого року процес продажу парку зацікавив і місцевих, і міжнародних інвесторів, остаточні пропозиції внесли 5 потенційних покупців, говориться в повідомленні Orion Asset Management.

Сума угоди не повідомляється. Парк обійшовся його будівельникам в 72 млн євро.

Як повідомляє Ikea Group, вона хотіла б до 2020 року стати енергетично незалежною і виробляти всю необхідну їй енергію з відновлюваних джерел. Групі належить 415 електростанцій, вона впровадила 730 тис. модулів сонячної енергії на дахах будівель.

На інвестиції в відновлювані джерела енергії Ikea Group запланувала виділити 3 млрд євро, з 2009 року компанія вже інвестувала 1,5 млрд євро і виділить ще 600 млн євро на вітрогенератори і сонячні електростанції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua