0 800 307 555
0 800 307 555

Оплату пайової участі для забудовників хочуть скасувати


Оплату пайової участі для забудовників хочуть скасувати

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України має намір скасувати на законодавчому рівні сплату забудовниками пайової участі в місцеві бюджети.

“Законодавство дає право муніципалітетам самостійно визначати ставку пайової участі – це стимулює конкуренцію міст за залучення інвестицій. Але, на мою думку, настав час на законодавчому рівні скасовувати пайову участь”, – сказав віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Він пояснив, що Мінрегіон розглядає можливість впровадження механізму обліку вартості побудованих міською владою інженерних мереж в ціні земельної ділянки, що на аукціоні.

“Органи місцевого самоврядування в рамках децентралізації отримали додаткові кошти, в тому числі від податку на нерухоме майно, частина яких може бути спрямована на розвиток житлового сектору і будівництво інженерних мереж. Тепер стоїть питання залучення інвестора. Якщо місто пропонує йому працювати з готовими інженерними мережами, то на конкурсі зможе вказати ціну з урахуванням їх вартості. Тоді це буде абсолютно прозора система”, – зазначив Г.Зубко.

На його думку, пайова участь є величезним фінансовим навантаженням на забудовника і покупця житла.

Крім того, її скасування дозволить Україні просунутися в рейтингу Doing Business.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Опитування
В Контексті Finance.ua