0 800 307 555
0 800 307 555

Трамп заявив, що створить у Сирії "зони безпеки"


Трамп заявив, що створить у Сирії "зони безпеки"

Президент США Дональд Трамп підтвердив повідомлення ЗМІ про створення в Сирії “зон безпеки”, покликаних знизити потік біженців із країни.

“Я точно створю зони безпеки для сирійського народу”, – заявив він в інтерв’ю телеканалу ABC.

Він зазначив, що, на його думку, “Європа зробила величезну помилку”, дозволивши мільйонам біженців осісти в Німеччині та інших країнах континенту. Сам Д.Трамп, як повідомлялося, має намір припинити прийом біженців із Сирії, а також ще кількох країн регіону.

Д.Трамп планує віддати команду держдепартаменту і Пентагону підготувати план створення таких зон безпеки для сирійців.

Проект розпорядження ще не підписано, поки не ясно, які форми повинні прийняти ці зони. У ньому йдеться, що вони повинні забезпечити сирійцям, які змушені були через бойові дії покинути райони постійного проживання, можливість у спокійній зупинці дочекатися врегулювання конфлікту.

Разом з тим, як пише The Wall Street Journal, реалізація плану може вимагати від США і союзників створення безпольотної зони в цих районах Сирії, можливо, введення наземного військового контингенту і розгортання засобів ППО, а це загрожує розбіжностями з Росією.

План створення зон має бути підготовлений протягом 90 днів з дня підписання розпорядження, повідомляють ЗМІ.

Адміністрація Барка Обами відмовилася від створення зон безпеки, тому що бачила в цьому ризик подальшого втягування США у сирійський конфлікт.

За тиждень президентства Трампа США прийняли близько 1100 біженців, у тому числі 200 – із Сирії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua