У МВС пояснили, навіщо планують скоротити термін дії водійських посвідчень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У МВС пояснили, навіщо планують скоротити термін дії водійських посвідчень

Особисті фінанси
6791
У Міністерстві внутрішніх справ мають намір зобов’язати водіїв проходити медичний огляд щоп’ятнадцять років, адже на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян.
Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва.
За її словами, наразі в МВС працюють над гармонізацією українського законодавства із законодавством країн Європейського Союзу, оскільки такі зобов’язання взяла на себе Україна під час підписання угоди про асоційоване членство в ЄС.
“Мова йде про імплементацію директив Європейського Союзу, які стосуються перевезення небезпечних вантажів, а також щодо водійського посвідчення. Коли ми говоримо про водійське посвідчення, то мається на увазі, по-перше, повний його захист від підробки, по-друге — екзаменаційна система, яка має стимулювати людину до чесного складання іспиту, по-третє, це перегляд класифікації категорій та підкатегорій транспорту, а, по-четверте — це те, що викликало певне занепокоєння — це термін дії водійського посвідчення. Тут я хочу сказати, що мається на увазі перегляд стану здоров’я водія, оскільки на сьогодні в Україні існує велика проблема з медичними довідками і з небезпекою для громадян, особливо від транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі або людей”, – сказала Дєєва.
Вона також наголосила, що мова не йде про періодичну переекзаменовку водіїв, а про періодичний медичний огляд.
При цьому пропонується, що для водіїв категорії “В” встановити періодичність медогляду раз на 15 років, а для водіїв, які перевозять людей або небезпечні вантажі, цей термін буде коротшим.
Також вона додала, що наразі нововведення в сфері Правил дорожнього руху обговорюється на рівні МВС, комітетів парламенту, а також громадського сектору. Лише після цього напрацьовані документи будуть винесені на обговорення у Верховну Раду.
“У лютому, на початку березня, ці законопроекти будуть направлені до парламенту”, – зауважила вона.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас