0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії мають намір взяти під контроль онлайн-месенджери


У Росії мають намір взяти під контроль онлайн-месенджери

Роскомнагляд і МВС Росії розробили законопроект про ідентифікацію користувачів текстових месенджерів в мобільних пристроях.

Про це пише російський “Комерсант”.

Законопроект пропонує включити в закон “Про зв’язок” поняття “інформаційно-комунікаційні сервіси обміну миттєвими повідомленнями”, і організатори поширення даних в інтернеті повинні будуть надавати програмне забезпечення, що дозволяє ідентифікувати користувача.

Передбачається, що документ буде внесений до Держдуми разом з проектом, що передбачає регулювання сім-карт.

Згідно з новим законопроектом, основною умовою роботи месенджерів в РФ повинна бути ідентифікація користувачів, для чого організатори зобов’язані укласти договори з операторами зв’язку. Крім того, месенджери на вимогу влади повинні обмежувати масову електронну розсилку, а також передачу повідомлень, що містять інформацію, поширювану з порушенням законодавства.

Раніше президент Медіакомунікаційного союзу Павло Степанов говорив, що мова йде про повідомлення, на отримання яких споживач месенджера не давав згоди і в яких містяться в першу чергу екстремістські заклики або реклама. Якщо ці вимоги не будуть виконуватися, влада буде домагатися блокування організаторів.

Як повідомлялося, влітку 2016 Держдума РФ прийняла так званий “антитерористичний пакет” законів.

Відповідно до нього, серед іншого, посилюється контроль за листуванням. У законах є положення про те, що оператори стільникового зв’язку протягом трьох років повинні зберігати інформацію про факти з’єднання абонентів і півроку – записи розмов. А власники месенджерів і соцмереж не можуть протягом року видаляти інформацію про факти передачі даних і інформацію про користувачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua