0 800 307 555
0 800 307 555

Економічний підйом в Китаї підтримується держстимулюванням - Fitch


Економічний підйом в Китаї підтримується держстимулюванням - Fitch

Прискорення темпів економічного підйому в Китаї в кінці минулого року відображає той факт, що влада країни фокусується на досягненні короткострокових цілей за рахунок високих обсягів державних витрат, м’якої монетарної політики і нарощування боргового навантаження, відзначають експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch.

Така ситуація, на їхню думку, несе в собі “істотний ризик для середньострокової макроекономічної стабільності”.

Як повідомлялося, зростання ВВП Китаю в четвертому кварталі 2016 року прискорилося до 6,8% після підйому на 6,7% протягом трьох попередніх кварталів.

Експерти Fitch відзначають, зокрема, нарощування бюджетних вливань в держкомпанії: темпи збільшення держінвестицій в ці компанії в минулому році прискорилися до 19,1% з 10,7% в 2015 році.

“За межами державного сектору інвестиції в основні активи помітно ослабли, що підкреслює важливість стимулюючих заходів в плані підтримки попиту, а також підкреслює ризик того, що економіці КНР може не вистачати імпульсу, щоб продовжувати підйом за рахунок власних сил”, – йдеться в огляді Fitch.

За підсумками 2016 року китайський ВВП зріс на 6,7% при цільовому показнику уряду в 6,5-7%. Проте, підйом сповільнився до мінімального рівня з 1990 року в порівнянні з 6,9% в 2015 році.

Аналітики Fitch відзначають, що стійкий економічний підйом в Китаї маскує ряд небажаних подій в економіці, включаючи зростання обсягів кредитування, відтік капіталу і ослаблення нацвалюти. Ці фактори, на думку експертів, можуть послабити економічний підйом КНР.

Згідно з прогнозом Fitch, зростання ВВП Китаю в 2017 році сповільниться до 6,4%, а в 2018 році – до 5,7%.

“Базовий прогноз Fitch передбачає, що “високе боргове навантаження призведе до істотного уповільнення економічного зростання до кінця десятиліття, але не до фінансової кризи”, – йдеться в огляді.

Політика, результатом якої є збільшення економічних дисбалансів, буде негативним фактором для суверенного рейтингу навіть за відсутності жорсткого коригування, відзначають аналітики.

Рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Китаю за шкалою Fitch знаходиться на рівні “A+”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua