0 800 307 555
0 800 307 555

Президент Чилі обіцяє покінчити з 50-річною "мідною залежністю" країни


Президент Чилі обіцяє покінчити з 50-річною "мідною залежністю" країни

Уряд Чилі вперше за 50 років заклав основи процесів, які дозволять суттєво знизити залежність економіки від виробництва і експорту міді, заявила президент країни Мішель Бачелет в інтерв’ю агентству Bloomberg.

За словами М.Бачелет, концентрація влади на продуктивності праці, інновації, освіті та дослідженнях змінює економічну культуру Чилі.

“Я переконана, що через 10 років, а, можливо, і раніше, все те, що ми робимо для продуктивності праці і зростання економіки, зробить економіку Чилі набагато більш диверсифікованою”, – сказала президент, другий термін повноважень якої завершиться на початку 2018 року.

Згідно з даними Чилійській комісії з міді, оприлюдненими 19 січня, гірничорудна галузь Чилі подвоїла обсяги виробництва за минуле десятиліття – з 2006 року, коли М.Бачелет вперше була обрана президентом країни. При цьому продуктивність праці майже не збільшилася.

Минулого тижня президент М.Бачелет підписала закон про вливання $975 млн в держкорпорацію Codelco – найбільшого виробника міді в світі. При цьому компанія зобов’язана передавати 10% виручки збройним силам країни.

Codelco розпоряджається величезними родовищами міді – близько 10% світових доведених і ймовірних запасів, а також виробляє близько 11% від загального світового обсягу міді – близько 1,8 млн тонн на рік. Однак багато рудників Codelco майже виснажені і вимагають значних інвестицій для подальшої експлуатації.

Завдяки десятилітньому зростанню цін на мідь, яке завершилося в 2014 році, Чилі наблизилася до статусу розвиненої країни: ВВП на душу населення був порівнянний з рівнем Португалії. Потім мідь різко подешевшала, зростання ВВП Чилі сповільнилося до мінімуму з початку 1980-х років, і цей статус знову став здаватися недосяжним.

Реформи М.Бачелет і її уряду передбачають безкоштовну вищу освіту для всіх чилійців починаючи з 2020 року, розвиток державно-приватних партнерств та комерціалізацію наукових досліджень. Минулого тижня в країні було створено міністерство науки. Плани міністерства фінансів щодо підвищення продуктивності праці передбачають 47 різних заходів, 10 законопроектів і 37 адміністративних ініціатив, а також інвестиції в розмірі $1,5 млрд.

Центральний банк Чілі погіршив прогноз підйому ВВП на 2017 рік до 1,5-2,5% з раніше очікуваних 1,75-2,75%. Економіка в середньому росла на 5,4% на рік з 1987 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua