0 800 307 555
0 800 307 555

Японські інженери подвоїли ККД сонячних елементів


Японські інженери подвоїли ККД сонячних елементів

Вчені Університету Кіото застосували оптичні технології, щоб створити надійні перетворювачі тепла в електрику, які вдвічі збільшують продуктивність сонячних елементів.

«Сучасні сонячні елементи погано справляються з конверсією видимого світла в електрику. Найращий ККД приблизно дорівнює 20%», – говорить Такаші Асано з Університету Кіото.

Високі температури виділяють світло на коротких хвилях, ось чому полум’я газового пальника стає при наростанні температури синім. Чим вища температура, тим більше енергії і тим коротші хвилі.

«Проблема, – пояснює Асано, – в тому, що тепло розсіює світло всіх довжин хвиль, але сонячний елемент працює тільки у вузькому діапазоні хвиль. Для її розв’язяння ми створили новий напівпровідник нанорозміру, який звужує діапазон хвиль для концентрації енергії».

Для виділення видимих ​​довжин хвиль потрібна температура в 1000° С, але звичайний кремній плавиться при температурі понад 1400° С, тому вчені протравили на кремнієвих платах безліч однакових і рівновіддалених циліндрів висотою приблизно 500 нм, що знаходяться на певній відстані один від одного і оптимізованих під потрібний діапазон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua