0 800 307 555
0 800 307 555

Лагард заявила про кризу середнього класу


Лагард заявила про кризу середнього класу

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила про кризу середнього класу в деяких з розвинених країн, закликавши світових політиків вжити заходів у відповідь на зростаючі прояви популізму в ряді держав.

Лагард брала участь в засіданні групи експертів, організованому Bloomberg в рамках Всесвітнього економічного форуму, що проходить в Давосі.

В ході засідання обговорювалися, зокрема, слабкі перспективи зайнятості і низькі темпи зростання доходів у багатьох розвинених країнах, а також зростання популізму, що відзначається в США і низці європейських держав.

«При низьких темпах економічного підйому, збільшеній нерівності, а також підвищенні прозорості, я думаю, ми маємо інгредієнти того, що можна вважати кризою середнього класу в розвинених економіках», – заявила Лагард.

На закінчення свого виступу вона зазначила, що нинішній момент є слушним для введення світовими законодавцями політичних заходів, які допоможуть підтримати середній клас, що виявляє дедалі більше невдоволення, пише газета The Wall Street Journal.

Серед цих заходів – проведення бюджетних і структурних реформ, зазначила Лагард.

«Однак ці заходи повинні бути детальними, що відповідають потребам регіонів, сфокусованими на те, що отримають люди від їх реалізації, – заявила К.Лагард. – Це, можливо, потребуватиме більш активного розподілу матеріального добробуту, ніж зараз».

Надмірна нерівність обмежує стійке економічне зростання, додала вона.

Ще в 2013 році К.Лагард попереджала про зростаючу нерівність в розвинених країнах, а також про те, що ця ситуація може призвести до збільшення популістських настроїв в суспільстві.
«Тоді мої думки не здобули підтримки, – зазначила вона. – Сподіваюся, люди прислухаються зараз».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua