0 800 307 555
0 800 307 555

Джон Харді: політичні заворушення в ЄС можуть створити суттєві ризики для євро


Джон Харді: політичні заворушення в ЄС можуть створити суттєві ризики для євро

Минулий рік надзвичайно значною мірою характеризувався високим драматизмом і несподіваними поворотами. Але це зовсім не означає, що 2017 рік не принесе ніяких нових сюжетних поворотів і відступів.

Практично весь рік і без особливої помпи окремі валюти ринків, що розвиваються, вибилися в ряди лідерів зростання, частково за рахунок відродження спекуляцій валютними активами на тлі падіння процентних ставок в першому півріччі, але також і з огляду на те, що побоювання про “кінець світу” в результаті девальвації юаня зійшли нанівець, а вартість багатьох ключових сировинних товарів стабілізувалася і навіть серйозно зміцнилася.

Слідом за багатим на події 2016 роком (який американський долар завершив з позначкою, рекордною для останніх 13 років, лише після другого підвищення ставки з боку ФРС протягом циклу) перехід до 2017 рік знову пов’язаний з очікуваннями.

Новий рік вийде на швидкий старт, а в цілому може виявитися періодом горезвісних злетів і падінь на ринку через майже повсюдну наявність політичних ризиків. І більшою мірою це стосується не тільки США, але і ЄС.

На мій погляд, невизначеність навколо політичного майбутнього і навіть самого існування ЄС повернеться у всій своїй повноті саме в 2017 році. Завершивши період пост-2012 року, протягом якого Європейський центральний банк підтримував життєздатність ЄС як пацієнта за допомогою грошово-кредитного морфію.

Вибори мають відбутися в Нідерландах у березні, у Франції в квітні/травні (перший і другий тури), а в Німеччині на початку осені. До того ж, наявні особливі ризики дострокових виборів в Італії після провалу референдуму в кінці 2016 року (ініційованого колишнім прем’єр-міністром Маттео Ренці), а також після чергового звернення Греції з вимогою про нову реструктуризацію боргових зобов’язань.

Вважаю, що євро досягне дна на початку року, або незадовго до виборів у Франції, хоча це і здатне обмежити волатильність сильніше, ніж очікувалося.

Перспективи для євро затьмарені непевністю політичних сил, навіть у випадку, якщо Європейський Центральний Банк буде вдавлювати «монетарну педаль газу» в підлогу.

Переробка робочих основ ЄС необхідна в довгостроковій перспективі для збереження ЄС в існуючій формі, але подібний процес може зайняти роки, навіть якщо жодна держава не вийде зі складу валютного союзу протягом наступних 12 місяців.

При цьому інфляція в США буде рости вище очікувань, і деякі версії протекціоністських заходів Трампа будуть реалізовані спільно з податковою реформою, яка сприятиме підвищенню курсу долара США. Ми побачимо підвищення ставки Федеральної Резервної Системи (ФРС) більше, ніж очікується в даний час. Втім, до кінця року підвищення ставок почнуть процес уповільнення американської економіки, в той час як Європейський Центральний Банк почне обговорення зменшення купівлі активів.

За моїм прогнозом, пара EUR/ USD – падіння в бік паритету (рівності) або, можливо, трохи нижче протягом першої половини року, а потім підніметься назад вище паритету до кінця року, можливо – до 1,02.

Джон Харді, головний валютний стратег інвестиційного банку Saxo Bank

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua