0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" виставив "Нафтогазу" за 2016 р. по take or pay $5,3 млрд


"Газпром" виставив "Нафтогазу" за 2016 р. по take or pay $5,3 млрд

“Газпром” виставив “Нафтогазу України” за 2016 рахунок в за недобір законтрактованого за правилом “бери або плати” газу на суму $5,3 млрд. У разі додання цієї суми до раніше заявлених в Стокгольмський арбітраж вимог сума вимог за позовом про виконання контракту на поставку зросте до $37 млрд, що становить більше половини капіталізації “Газпрому” ($61 млрд).

Як повідомило управління інформації ВАТ “Газпром”, “сьогодні ПАТ “Газпром” направило НАК “Нафтогаз України” рахунок на оплату газу, невибраного українською компанією у 2-4 кварталах 2016 року за умовою “бери-або-плати”. Згідно з чинним між “Газпромом” і “Нафтогазом України” контрактом купівлі-продажу природного газу, українська компанія зобов’язана щорічно оплачувати мінімальну річну кількість (МРК) газу. відповідно до умов контракту, “Нафтогазу України” виставлений рахунок на суму $5,319 млрд. Українська сторона зобов’язана сплатити його протягом 10 днів”.

У першому кварталі 2016 року для НАК “Нафтогаз України” не застосовувалася умова “бери-або-плати” відповідно до тристороннього “зимового пакету”.

“Газпром” в червні 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з “Нафтогазу” боргу за поставлений в 2013 і 2014 роках газ. Зі свого боку “Нафтогаз” звернувся з позовом про ретроактивну зміну ціни і відшкодування переплат та скасування заборони реекспорту. Суд об’єднав обидва позови. На даний момент вимоги “Газпрому” за позовом становлять $31,75 млрд. Винесення рішення арбітрами планується в кінці березня 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua