0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's дав прогноз щодо країн СНД


Moody's дав прогноз щодо країн СНД

У довгостроковій перспективі очікується, що темпи зростання економік країн СНД залишаться невисокими, і це буде ключовим стримуючим фактором для їхніх суверенних рейтингів.

Зростання економіки всіх країн СНД у 2017 році має дещо прискоритися порівняно з 2016 роком, і лише економіка Білорусі знову покаже скорочення. Такий висновок міститься в огляді міжнародного рейтингового агентства Moody’s з дев’яти країн СНД.

«Уряди країн СНД впоралися з шоком нафтових цін, використовуючи перевірені методи, такі як введення плаваючого валютного курсу і посилення грошової та фіскальної політики. Це допомогло пом’якшити наслідки падіння цін на нафту і дозволить більшості країн СНД показати деяке поліпшення економіки в 2017 році, відзначає старший віце-президент Moody’s Крістін Ліндоу. – Однак макроекономічний прогноз залишається слабким, і ризики зниження кредитоспроможності все ще домінують».

Зростання економіки всіх країн СНД у 2017 році має дещо прискоритися порівняно з 2016 роком. Moody’s прогнозує, що темпи зростання в регіоні зростуть з 1% у 2016 році до 2% у 2017 році і до 3% в 2018 році. Деяке підвищення цін на нафту, ймовірно, дозволить урядам країн — експортерів нафти допустити певні послаблення в бюджетній і грошовій політиці, а в країнах – імпортерах нафти буде відзначатися деяке збільшення припливу грошових переказів.

Moody’s прогнозує, що після двох років рецесії Росія, чия економіка незрівнянно більша від економік інших країн СНД, в 2017 році покаже позитивне, хоча все ще скромне зростання ВВП на рівні 1%. «Тільки економіка Білорусі, як очікується, знову покаже скорочення в 2017 році», – зазначає Moody’s.

У довгостроковій перспективі очікується, що темпи зростання економік країн СНД залишаться невисокими, і це буде ключовим стримуючим фактором для їх суверенних рейтингів. У січні-листопаді 2016 року білоруський ВВП знизився на 2,7%. При цьому офіційний прогноз на 2016 рік, затверджений у грудні 2015-го, передбачав зростання ВВП на 0,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua