Тимчасовий фактор: Нацбанк виправдався за рекордний обвал гривні


Тимчасовий фактор: Нацбанк виправдався за рекордний обвал гривні

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій заявив, що з початку 2017 року обмежена пропозиція іноземної валюти на міжбанківському ринку спровокувала падіння курсу гривні.

Про це повідомляє в Facebook прес-служба НБУ.

За словами Чурія, така ситуація є тимчасовою, оскільки новорічні свята в Україні збіглися з робочими днями в США і Європі.

“У перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, яка накопичувалася під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями в США і Європі”, – сказав він.

“Національний банк готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань і має достатньо інструментів для цього. Обсяг міжнародних резервів на початок січня становив $15.5 млрд. Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов’язань уряду і НБУ”, – зазначив Чурій.

За його словами, з початку 2017 року Нацбанк під час аукціонів здійснив чистий продаж іноземної валюти на суму $14.6 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні.

“Сьогодні, 13 січня, з цією ж метою Національний банк також оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти. Обсяг аукціону – до $100 млн”, – додав Чурій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua