Як українські забудовники знижують вартість квадратних метрів


Як українські забудовники знижують вартість квадратних метрів

За рік будівельно-монтажні роботи в Україні, за даними Держстату, подорожчали на 9%, підвищували ціни і виробники будматеріалів. Однак ціни на нове житло в столиці практично не змінилися, квадратний метр продається в середньому по 22 тис. грн., що на 2% нижче цін початку 2016 р.

Торік експерти прогнозували, що забудовники як антикризове рішення зроблять ставку на дешеві технології і матеріали. Наприклад, замість моноліту для стін будуть частіше використовувати панелі, замість цегли – газобетон.

В цілому прогноз про масовий пошук варіантів здешевлення собівартості будівництва підтвердився.

“Вартість будматеріалів і робіт зростає, а пропозиція на ринку первинної житлової нерухомості Києва, за найскромнішими оцінками, зараз перевищує попит удвічі. При цьому за 2016 рік зросла кількість не тільки проектів (зараз їх 283), але і забудовників. В таких умовах, коли ряд забудовників йде фактично шляхом демпінгу, цінових воєн, виникає вимушена необхідність знижувати витрати на будівництво, закуповуючи більш дешеві будівельні матеріали”, – розповів керівник департаменту маркетингу групи компаній DIM Кирило Верещагін.

Але ця тенденція, зазначив він, характерна, перш за все, для економ- і комфорт-класів житла, а в сегменті бізнес забудовники не ризикують знижувати якість будівництва за рахунок використання більш дешевих матеріалів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua