0 800 307 555
0 800 307 555

Нейромережа Google виграла 60 з 60 партій в го проти провідних гравців світу


Нейромережа Google виграла 60 з 60 партій в го проти провідних гравців світу

Нейромережа Google виграла 60 з 60 партій в го за сім днів у провідних стратегів світу, причому спочатку чемпіони навіть не зрозуміли, що грають з комп’ютером.

Як пише The Wall Street Journal, Google використовував спеціально створеного мережевого персонажа на ім’я “Майстер”, який робив на перший погляд безглузді ходи, що в результаті приводили до його неминучої перемоги.

Швидкість реакції “Майстра” і дивність його стратегії досить швидко навели гравців в го на думку, що проти них виступає штучний інтелект (ШІ). Однак залишалося питання про те, ким він був розроблений.

Минулого тижня секрет був розкритий: “Майстер” – оновлена версія програми AlphaGo, яка була розроблена компанією DeepMind, що належить Google.

У березні минулого року AlphaGo обіграла чемпіона світу з гри в го корейця Лі Седоля, перемігши в чотирьох з п’яти партій в Сеулі.

Го – це стратегічна настільна гра, схожа на шахи, але з бфльшою кількістю варіантів ходів. Вона грається на дошці розміром 19 на 19 клітин. Гра го з’явилася в Китаї кілька тисяч років тому, звідти прийшла до Японії і Кореї. Довгий час вона вважалася одним з найскладніших випробувань для штучного інтелекту. Як пояснювали експерти зі штучного інтелекту, досі освоїти го досконало комп’ютеру було складно через величезну кількість можливих комбінацій ходів у грі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua