0 800 307 555
0 800 307 555

Китай може почати перевірки компаній США через зовнішньоторговельну політику Трампа - Bloomberg


Китай може почати перевірки компаній США через зовнішньоторговельну політику Трампа - Bloomberg

Китай готовий активізувати перевірки американських компаній в разі, якщо майбутній президент США Дональд Трамп після приходу до влади введе заходи щодо китайських товарів і спровокує торгову війну між двома найбільшими економіками світу, пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Серед розглянутих Пекіном варіантів – податкові та антимонопольні перевірки відомих американських компаній або фірм, що мають великк присутність в Китаї.

Також можливо початок антидемпінгових розслідувань і згортання державних закупівель американських товарів, стверджують джерела.

При цьому вони уточнюють, що Китай піде на подібні заходи тільки в тому випадку, якщо США почнуть діяти першими, і тільки з санкції вищого керівництва.

У разі запровадження заходів через протекціоністської політики Д. Трампа Китай може зіткнутися з погіршенням доступу до ринку США – свого найбільшого торгового партнера, коментує аналітик Rabobank Group в Гонконзі Майкл Евері. Як показує практика, якщо країна з великим дефіцитом торгового балансу робить відповідні заходи проти країни з його профіцитом, країна з профіцитом завжди програє, додає він.

Дефіцит торгового балансу США з Китаєм за 10 місяців 2016 року склав $ 288,78 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua