Член ради НБУ Ричаківська повідомила, чому підтримує обмеження розрахунку готівкою 50 тис. гривень


Член ради НБУ Ричаківська повідомила, чому підтримує обмеження розрахунку готівкою 50 тис. гривень

Член ради, екс-заступник голови Національного банку Віра Ричаківська підтримує зниження з 4 січня граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тис. гривень до 50 тис. гривень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Ричаківська зазначила, що Національний банк разом з іншими державними органами, банківським співтовариством і представниками бізнесу почав роботу по зменшенню граничної суми розрахунків готівкою понад 10 років тому.

“За цей час була створена відповідна законодавча база і технічна інфраструктура, а українці стали більш впевнено користуватися картковими продуктами. Зник страх до безготівкових розрахунків, а це дуже важливий психологічний фактор”, – прокоментувала Ричаківська.

Вона зазначила, що з кожним роком частка безготівкових платежів зростає.

Так, з часу введення обмеження в сумі 150 тис. гривень вперше в 2013 році частка безготівкових платежів з використанням карток в Україні зросла з 17% до 35% (за підсумками 3 кварталів минулого року).

Ричаківська також підкреслила, що зниження граничної суми розрахунків в 50 тис. гривень не спричинить незручностей для більшості українців, так як зараз більше 90% щоденних витрат громадян менше цієї суми.

Нагадаємо, з 4 січня гранична сума розрахунку готівкою для громадян знизилася в 3 рази до 50 тис. гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Член ради НБУ Ричаківська повідомила, чому підтримує обмеження розрахунку готівкою 50 тис. гривень» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua