Суд заарештував рахунки в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд гривень рефінансування


Суд заарештував рахунки в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд гривень рефінансування

Суд заарештував рахунки в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд гривень рефінансування.

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки ряду офшорних компаній в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд гривень рефінансування, наданого йому Національним банком.

Про це йдеться в судових ухвалах від 13 і 20 грудня.

Генеральна прокуратура з квітня 2014 року проводить розслідування про розкрадання коштів рефінансування посадовими особами Дельта Банку.

Згідно з матеріалами справи, Дельта Банк протягом 2014 отримав від Нацбанку рефінансування в обсязі близько 10 млрд гривень.

Після цього банк придбав за 4,1 млрд гривень 535,3 млн доларів і перерахував їх за кордон в інтересах 12 пов’язаних між собою українських підприємств.

При цьому, як встановили слідчі, ряд топ-менеджерів цих компаній одночасно є співробітниками Дельта Банку.

Зокрема, гроші були перераховані в латвійський JSC Baltic International Bank на рахунки компаній “Трансінвест України” (41,4 млн доларів), “Ріал Істейт Компані” (17,4 млн доларів), “Еплада” (51 млн доларів), “ Ті Ел Сі Системс “(67,4 млн доларів), “Саб-Р” (45,6 млн доларів), “Український Бізнес-Франчайзинг” (33,1 млн доларів), “Боні і Клайд” (116 млн доларів) , “Мерчант Хауз” (19,5 млн доларів), “Зерноінтерторг” (34,5 млн доларів), “Агроновоком” (8,4 млн доларів).

3,9 млн доларів були перераховані на рахунок в Amsterdam Trade Bank NV, відкритий компанією “Віса-Нова”.

Ще 75,2 млн доларів перераховані на рахунок в латвійський AS Trasta Komercbanka компанії “Домо-тех-опт”.

“Угоди, укладені цими компаніями, містять ознаки фіктивності і спрямовані на викрадення коштів, отриманих в порядку рефінансування від НБУ”, – дійшли висновку правоохоронні органи.

В результаті зазначених втрат Дельта Банк був визнаний неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізосіб в березні 2015 року ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову.

Слідство встановило, що виведення коштів з Дельта Банку відбувалося в інтересах ряду офшорних компаній.

13 грудня Печерський райсуд вирішив заарештувати рахунки компаній Chesbord Holdings Limited, Jamico Finance Limited і Global Gold Bullion Ltd в латвійському Baltic International Bank.

Також арештовано рахунки компаній Silisten Trading Limited, Elmonore Trade Limited, Jamico Finance Limited, Harnor Services Limited, Feslur Finance Limited, Trumerg Holdings Limited в латвійському банку Trasta Komercbanka.

20 грудня арешт був накладений на рахунок Silisten Trading Limited в австрійському Meinl Bank AG, а також на рахунок Jamico Finance Limited в Bank Winter&Co (Австрія).

Також арештовано рахунки F.G. Financing Limited, Irine Ventures Limited і Nonolet Inc. в Raiffeisen International Bank AG.

2 березня 2015 року Нацбанк визнав Дельта Банк, Кредитпромбанк, Омега Банк неплатоспроможними.

19 березня неплатоспроможним був визнаний Астра Банк.

Всі ці банки контролювалися Миколою Лагуном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Дельта Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua