0 800 307 555
0 800 307 555

Білорусь може до 2018 р. скасувати обов'язковий продаж валютної виручки


Білорусь може до 2018 р. скасувати обов'язковий продаж валютної виручки

Влада Білорусі планує у 2017 році поступово скасувати обов’язковий продаж валютної виручки експортерами. Дане рішення міститься у затвердженій указом президента Програмі соціально-економічного розвитку республіки на 2016-2020 роки.

“Буде лібералізація валютної системи. Для цього до 2018 року планується поетапне скасування обов’язкового продажу, а в 2018 році – скасування цільової купівлі іноземної валюти”, – йдеться в документі.

З 2020 року будуть зняті обмеження на відкриття рахунків в іноземних банках.

“Планується використовувати гнучкий механізм формування обмінного курсу національної валюти при мінімізації участі Національного банку на валютному ринку в рамках орієнтації на динаміку вартості кошика іноземних валют”, – наголошується в програмі.

Крім того, згідно з документом, до кінця 2018 року “передбачається завершення роботи по дедоларизації економіки, в рамках якої буде виключено використання іноземної валюти у розрахунках на території республіки, а також при формуванні цін, ставок мита та інших платежів”, а в середньостроковій перспективі “при створенні необхідних умов передбачається перехід до режиму інфляційного таргетування”.

В даний час норма обов’язкового продажу валютної виручки експортерами становить 20%.

Нацбанк Білорусі в грудні 2014 року підвищив норму обов’язкового продажу валютної виручки з 30% до 50% в рамках реалізації урядом комплексу заходів щодо недопущення розвитку негативних тенденцій на валютному і фінансовому ринках країни. З кінця лютого 2015 року НББ знизив норму обов’язкового продажу валютної виручки, яка надходить, до 40%, з квітня 2015 року – до 30%, з вересня 2016 року – до 20%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua