ФГВФО повідомляє, хто отримав 100% акцій Приватбанку


ФГВФО повідомляє, хто отримав 100% акцій Приватбанку

Фонд гарантування вкладів повідомляє, що 21 грудня 2016 року підписано договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» між Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерством фінансів.

З моменту передачі власником 100% акцій банку є держава в особі Міністерства фінансів України.

Про це йдеться у повідомленні на сайті фонду.

У повідомленні вказується, що такий результат є наслідком скоординованих дій Міністерства фінансів України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного депозитарію, АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк».

Вказано, що функцією Фонду гарантування у зазначеному процесі було встановлення контролю над банком, його підготовка до переведення у державну власність та забезпечення передачі новому власнику. З боку Фонду гарантування успішне виконання зазначених завдань забезпечували близько 80 фахівців, що знаходилися безпосередньо у головному офісі та філіях банку, в тому числі на Кіпрі, а також близько 50 працівників Фонду, які здійснювали супроводження дистанційно.

Протягом 72 годин було сформовано резерви під активні операції, здійснено додаткову емісію акцій та забезпечено їх розміщення, внесено зміни до статуту банку, сформовано перехідний баланс, проведено усі необхідні процедури для продажу акцій та зміни власників банку.

Оскільки капітал Приватбанку набув від’ємного значення, Фонд гарантування, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», продав акції цього банку Міністерству фінансів в повному обсязі за одну гривню.

У повідомленні вказується, що таким чином держава набула право власності на акції банку після завершення двох календарних днів з дня, наступного за днем початку процедури виведення банку з ринку згідно з зазначеним Законом.

Входження держави у капітал ПАТ КБ «Приватбанк» і подальша докапіталізація банку дозволить забезпечити виконання усіх зобов’язань перед клієнтами банку як фізичними, так і юридичними особами, зі збереженням валюти вкладів та інших умов укладених договорів.

Раніше повідомлялось, що тимчасову адміністрацію в ПАТ КБ «Приватбанк» введено з 19.12.2016 року до моменту реалізації плану врегулювання, тобто до моменту продажу банку державі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua