НКЦПФР оштрафувала 4 компанії за маніпулювання цінами на фондовому ринку


НКЦПФР оштрафувала 4 компанії за маніпулювання цінами на фондовому ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) оштрафувала 4 компанії на загальну суму 800 тис. гривень за маніпулювання цінами на фондовому ринку.

Про це йдеться в повідомленні НКЦПФР.

Комісія встановила факти маніпулювання цінами з боку ІК “Атланта Капітал”, “Фондовий Форекс”, ФК “Атлас” і “СвіссІнвест”.

Операції з ознаками маніпулювання цінами компаніями здійснювалися протягом другого півріччя 2014 року – в першому півріччі 2015 року з акціями публічних акціонерних товариств – “Ардер”, “Аква Діджитал”, “Лізингова компанія “Приват-Агро”, “Класик трейд”,“Хімволокно проект”.

Згідно з повідомленням, дані операції здійснювалися переважно в останні робочі дні місяців, в яких відбувалися біржові торги.

За їх результатами формувався певний біржовий курс акцій емітента, який не відповідав показникам їхньої фінансово-господарської діяльності.

Також зазначено, що проводилися ці операції тільки на біржі ПФТС серед обмеженого кола учасників біржі.

Комісія, розглянувши 19 справ за даним фактом, прийняла рішення об’єднати провадження стосовно кожної юрособи в одне і застосувати до кожної компанії санкцію в розмірі 200 тис. гривень.

Також в повідомленні зазначено, що станом на 20 грудня за фактами маніпулювання цінами на фондовому ринку НКЦПФР порушила 154 справи, з них протягом поточного року розглянуто і прийнято рішення у 84 справах.

За результатами розгляду, накладено штрафів на загальну суму 5,44 млн гривень, щодо 8 торговців цінними паперами застосовані санкції у вигляді анулювання ліцензії.

У листопаді Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку оштрафувала товариство з обмеженою відповідальністю “Альт Капітал” на 200 тис. гривень за маніпулювання цінами на фондовому ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua