"Нафтогаз" вказує на необхідність уточнення поняття "нової свердловини" в законопроекті про зниження ренти


"Нафтогаз" вказує на необхідність уточнення поняття "нової свердловини" в законопроекті про зниження ренти

НАК “Нафтогаз України” вказує на необхідність чіткого прописання критерію визначення “нової свердловини” в законопроекті №5132, що передбачає зниження ренти на видобуток газу з 14-29% (залежно від глибини нової свердловини) до 12%.

“Законопроект, яким передбачається зниження ставки рентної плати для обсягів газу, видобутих із нових свердловин, з нинішніх 29%/14% до 12%, не містить вичерпного визначення терміна “нова свердловина”, що створює можливості для несумлінної поведінки газодобувних компаній”, – зазначено в повідомленні НАК.

На думку “Нафтогазу України”, новими повинні визначатися свердловини, буріння яких з поверхні почнеться після 1 січня 2017 року (що буде підтверджено Актами про введення в експлуатацію бурових установок).

“Таке визначення дозволить запобігти можливим зловживанням, зокрема, класифікації свердловин, за якими левова частка капітальних інвестицій була здійснена в минулому, як нових, наприклад, при добурюванні і поглибленні існуючих свердловин, буріння бокових стволів”, – уточнюють в НАК.

Як повідомлялося, Рада прийняла законопроект № 5132 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” в першому читанні 6 грудня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua