В Іспанії планується змінити часовий пояс для підвищення продуктивності праці


В Іспанії планується змінити часовий пояс для підвищення продуктивності праці

Іспанія планує перевести годинник на годину назад для того, щоб привести свій робочий день у відповідність до європейського і підвищити продуктивність праці, повідомила міністр праці Фатіма Баньєс.

Іспанський час планується перевести на годину назад, щоб потрапити в один часовий пояс з Лондоном.

“Ми хочемо, щоб наш робочий день закінчувався о шостій годині, і маємо намір обговорити це з представниками бізнесу і профспілок”, – заявила Ф.Баньєс в парламенті.

Робочий графік в Іспанії значно відрізняється від робочого графіка більшості європейських держав, варіюється в залежності від регіону. Робочий день може починатися о дев’ятій ранку і закінчуватися о сьомій-восьмій вечора і пізніше. Його головною особливістю є тривала обідня перерва – сієста, яка триває, щонайменше, дві години.

Іспанці використовують таку тривалу перерву в середині дня для того, щоб пообідати вдома і після цього трохи поспати. Однак, згідно з опитуваннями, принаймні в містах люди живуть так далеко від своїх офісів, що лише у небагатьох є час на те, щоб дістатися додому.

Робочий графік в Іспанії передбачає, що багато працівників повертаються з обіду о 17:00 за місцевим часом, в той час як робітники і службовці в Німеччині та інших північних європейських країнах в цей час вже збираються додому.

Для того щоб обслуговувати покупців в кінці робочого дня, багато дрібних іспанські продуктових магазинів працюють до 21:00 за місцевим часом, вечеря подається пізно, а популярні телешоу транслюються до середини ночі.

За даними директора Міжнародного центру праці та сім’ї Іспанії Нурії Чінчільї, існуюча організація робочого дня призводить до того, що іспанці сплять менше, ніж інші європейці, через це гірше концентруються на роботі, стають менш продуктивними, і з ними трапляється більше нещасних випадків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua