В Україні почали виплачувати вкладникам банків-банкрутів більше ніж 200 тис. грн.


В Україні почали виплачувати вкладникам банків-банкрутів більше ніж 200 тис. грн.

У українських вкладників проблемних банків, з’явився шанс отримати в Фонді гарантування вкладів фізосіб більше належної за законом компенсації – 200 тис. грн.

Це стало відомо з визначення позовно-апеляційного адміністративного суду під час розгляду справи №826/5981/15. У документі говориться, що Фонд гарантування погодився виплатити вкладнику не належні 200 тис. грн., а понад 600 тис. грн.

Ця сума включає розмір депозиту в VAB Bank і відсотки за ним (за ставкою 27% річних). Цікаво, що потерпілий вкладник хотів отримати ще більше: вимагав стягнути як моральний збиток ще 250 тис. грн. з Фонду гарантування і Нацбанку (сукупно). Ймовірно за те, що вони допустили банківське банкрутство і тривалий час не виплачували людині її внесок. Однак суд відмовив у стягненні такого збитку.

“В ході розгляду з’ясувалося, що Фонд гарантування вкладів сам погодився виплатити вкладнику понад 200 тис. грн. не в четверту чергу, як належить за чинним законодавством, а в першу. Сам з доброї волі, без примусу суду! Таких випадків в Україні ще не фіксувалося. Все тому, що кошти в ліквідованому банку були відкладені на лікування (і це підтверджується відповідними документами), і тому внесок з відсотками потрапляє в першу чергу для виплат Фондом.

При тому, що сума перевищує 200 тис. грн. Відповідно всі ті вкладники, у яких кошти були відкладені на лікування, можуть зараз звернутися письмово до Фонду, до заяви додати відповідні медичні довідки, і ФГВФО зобов’язаний виплатити їх депозити в повному обсязі”, – зазначив у розмові старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Фонду гарантування вкладів заборонять зволікати з виплатою компенсацій українцям.
Щоб розжалобити чиновників, вкладник надав медичні довідки про те, що йому потрібні гроші на лікування. До свого клопотання він доклав також великий список листів на свою підтримку: заступника міністра-керівника апарату МОЗ, народних депутатів, Кабміну, апарату Верховної Ради, Адміністрації Президента, Генпрокуратури.

“Ця справа, напевно, заохотить багатьох вкладників в нашій країні з депозитами понад 200 тис. грн. в проблемних банках. Вони теж обзаведуться довідками про серйозні хвороби. Десь це буде правдою (здоров’я українців і правда залишає бажати кращого), а десь медичні висновки можуть просто купуватися. Так що можна очікувати більшої кількості позовів. Без судів справа навряд чи все-таки обійдеться”, – запевнив керуючий партнер ЮФ “Можаєв і партнери” Михайло Можаєв.

І зазначив, що незважаючи на те, що в Україні непрецедентне право, багато суддів прислухаються до постанов колег.

“Ситуація різна: якісь судді дійсно дотримуються правових позицій і постанов колег, а якісь – приймають рішення на власний розсуд. Тому пробувати користуватися прецедентами варто в розрахунку на те, що вдасться переконати свого суддю”, – зробив висновок Можаєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua