Раді пропонують спростити процедуру капіталізації та реорганізації банків


Раді пропонують спростити процедуру капіталізації та реорганізації банків

Депутати Верховної Ради від фракції “Блок Петра Порошенка” Руслан Демчак, Михайло Довбенко і Павло Різаненко пропонують парламенту спростити процедуру капіталізації та реорганізації банків.

Про це йдеться в зареєстрованому 14 грудня законопроекті №5539.

Законопроект передбачає зменшення термінів розгляду документів та оптимізацію процедури капіталізації і реорганізації банків шляхом приєднання.

Також законопроект регулює питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.

Зареєстрований раніше законопроект №5388 “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків” був відкликаний.

“Причиною відкликання законопроекту №5388 стало те, що є значний ризик, що Верховна Рада просто не встигне його прийняти до того моменту, поки він ще діє. Попередньо запропонований проект повинен був внести зміни в закон №78-19 “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків”, однак він втрачає силу 1 січня. Отже, з огляду на зазначені ризики, ми подали новий законопроект №5539 як окремий закон, який буде діяти до 1 серпня 2020 року”, – пояснив Демчак.

На його думку, прийняття законопроекту дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги Національного банку щодо капіталізації (НБУ прогнозує, що до початку 2017 майже 2/3 банків не будуть відповідати вимогам щодо розміру статутного капіталу), залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Зараз така можливість в законодавстві відсутня.

Раніше Національний банк зобов’язав банки довести мінімальний розмір статутного капіталу до 200 млн гривень до середини наступного року (11 липня 2017 року).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua