Держава хоче вийти зі спільного з Фірташем проекту


Держава хоче вийти зі спільного з Фірташем проекту

Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до Господарського суду міста Києва подано позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”.

Про це повідомив глава САП Назар Холодницький на своїй сторінці в Facebook.

“Встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету міністрів, за результатами проведеного конкурсу, Фондом держмайна з переможцем – офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій укладено договір про заснування ТОВЗТМК”, – заявив він.

За його словами, згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП “ЗТМК”.

Холодницький повідомив, що компанією Tolexis Trading Limited здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн доларів, який мав виключне цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – першого кварталу 2015 років.

“Незважаючи на те, що частка держави в ТОВЗТМК” складає 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП “ЗТМК” за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group”, – заявив глава САП.
За словами Холодницького, у подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

“При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн гривень”, – сказав він.

“Відтак, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВЗТМК” та повернення комбінату повністю до сфери державного управління”, – написав голова САП.

Він також нагадав, що 14 листопада до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій в сумі 492 млн гривень.

“Водночас, досудове розслідування з метою доведення вини усіх спільників обвинуваченого, а також встановлення кінцевих вигодонабувачів цих коштів триває”, – підсумував Холодницький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua