Гройсман про комунальні тарифи: Ціна газу зрозуміла, але на місцях можуть бути зловживання


Гройсман про комунальні тарифи: Ціна газу зрозуміла, але на місцях можуть бути зловживання

Кабінет міністрів України не виключає певних зловживань місцевої влади, які цілком відповідальні за формування комунальних тарифів, і закликає громадян у разі необхідності звертатися зі скаргами до місцевих рад або на урядову гарячу лінію.

Про це в ефірі одного з центральних телеканалів сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Важливо, щоб на місцевому рівні був діалог з громадянами. Потрібно показати, як формується тариф. Ціна газу зрозуміла, але на місцях, ми припускаємо, що можуть бути зловживання (з тарифоутворенням – ред.). Тарифи нараховують підприємства теплокомуненерго», – сказав Гройсман. Він підкреслив, що не зважаючи на відповідальність місцевої влади, допускати їх недбалість чи навмисне завищення вартості тарифів – неприпустимо.

«Не можна допускати таке. Ми будемо реагувати на такі речі. Вже зараз ми вдосконалюємо нормативну базу, щоб не давати можливості для таких зловживань. Ми будемо і далі стежити за тим, що відбуватиметься», – сказав глава уряду. При цьому, відповідаючи на запитання про те, що потрібно зробити в першу чергу, якщо громадяни знову отримають несправедливі платіжки, Гройсман сказав: «Потрібно звернутися до місцевих рад зі скаргою і описом проблеми, а потім вже – на гарячу урядову лінію». Глава уряду також нагадав, що істотним компенсатором високих тарифів були і залишаються система надання субсидій і розстрочки комунальних платежів.

Як повідомлялося, наприкінці листопада Кабінет міністрів України у рамках удосконалення системи оплати комунальних послуг в країні своїм рішенням зобов’язав підприємства теплокомуненерго нараховувати споживачам плату за тепло лише за показаннями будинкових лічильників.

Одночасно в уряді прив’язали формулу нарахування оплати за тепло для будинків, де лічильників немає, до середнього показника оплати за тепло в будинках, де лічильники є. Раніше глава уряду доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), перевірити регіональні підприємства теплокомуненерго у частині справедливого формування тарифів і нарахувань комунальних платежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Гройсман про комунальні тарифи: Ціна газу зрозуміла, але на місцях можуть бути зловживання» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua