"Очікування не були виправдані": експерт про зону вільної торгівлі з ЄС


"Очікування не були виправдані": експерт про зону вільної торгівлі з ЄС

Два роки тому Україна отримала права продавати свою продукцію в ЄС без мит. Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) дозволила українцям активніше завойовувати європейський ринок, а європейським підприємцям – український.

Щоправда, очікування щодо зниження цін на імпортні продукти не були виправдані, а квоти стали бар’єром для українських виробників, розповідає аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко.

“Згідно з даними Єврокомісії і виходячи із заяв заступника міністра економічного розвитку Наталії Микольської експорт продукції в ЄС за останній рік виріс на 5%, в цілому займаючи 37% в частці експорту всіх товарів України. Найбільше ми експортували продукцію АПК, а саме мед, овес, цукор, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, м’ясо птиці, пшеницю, кукурудзяну і ячмінну крупу/борошно, зерно, повністю вичерпавши квоти по цих товарах. У цілому наші виробники нарощують експорт продуктів в країни ЄС, хоч і не значними темпами”, – розповідає експерт.

В цілому угодою про зону вільної торгівлі з ЄС, Україні було надано тарифні квоти на 36 видів продукції які ми можемо продавати без будь-яких мит. Але в разі вичерпання квоти, до виробника вводиться стандартне мито. Так, вже за перші півроку з 36 запропонованих квот українці повністю вичерпали половину. Виходячи з цього, українські виробники не можуть повністю реалізувати свій експортний потенціал на ринку ЄС.

“Крім того, що нам надані недостатні квоти, додатково труднощі при експорті продукції в ЄС створює сертифікація товарів. На теперішньому етапі деякі українські виробники зуміли домогтися дозволів на продаж своєї продукції в Європу. Причиною цього, є низька якість наших товарів або її невідповідність європейським регламентам. Виходячи з цього, ми можемо побачити, що більшу частину структури експорту займає сировинна спрямованість наших товарів, а саме продукції АПК (зерно, овес, пшениця)”, – розповідає експерт.

Також, за словами експерта, не виправдалося припущення про те, що на українському ринку буде засилля дешевих імпортних товарів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Очікування не були виправдані": експерт про зону вільної торгівлі з ЄС» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua