Суд відмовив ліквідатору банку "Фінанси та Кредит" у стягненні з МАУ боргу


Суд відмовив ліквідатору банку "Фінанси та Кредит" у стягненні з МАУ боргу

Вищий господарський суд відмовив ліквідатору банку “Фінанси та Кредит” у стягненні з авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) 955 млн гривень за договором про кредитну лінію.

Про це йдеться в постанові суду від 22 листопада.

У 2005 році банк “Фінанси та Кредит” відкрив авіакомпанії поновлювану кредитну лінію з кінцевим терміном погашення у вересні 2016 року.

У період з 23 грудня 2005 року по 23 жовтня 2014 року на рахунки МАУ банк перерахував кошти в загальному розмірі 150,6 млн, при цьому МАУ в зазначений період повернув на користь банку 114,3 млн доларів.

Надалі “Фінанси та Кредит” вимагав дострокового повернення коштів, обґрунтовуючи своє право порушенням кредитного договору з боку МАУ в грудні 2013 року.

Зокрема, порушенням вказувалося неперерахування в грудні 2013 року на рахунки МАУ, відкриті в банку “Фінанси та Кредит”, виручки в розмірі 556,241 тис. доларів і 165,5 тис. євро, що надійшла на рахунки МАУ в банк “Златобанк”.

У рішенні суду зазначається, що 31 жовтня і 25 листопада 2014 року сторонами були підписані додаткові угоди, згідно з якими термін користування кредитними коштами за кредитним договором продовжили і встановили кінцевою датою їх повернення 16 вересня 2016 року.

23 вересня 2015 року Госпсуд Києва задовольнив зустрічні вимоги МАУ і визнав відсутнім у банку “Фінанси та кредит” права дострокового стягнення кредитних коштів.

23 грудня 2015 року Вищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу банку “Фінанси та кредит”.

Заявою від 23 червня 2016 банк початкову вимогу змінив і просив суд стягнути з МАУ прострочену поточну заборгованість за кредитним договором, тим самим відмовившись від заявленої вимоги про дострокове стягнення всієї суми кредиту.

24 червня ліквідатору банку було відмовлено в задоволенні позову до МАУ про стягнення 955 млн гривень заборгованості.

5 жовтня Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора банку, а 22 листопада Вищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу ліквідатора банку.

Раніше, в кінці вересня Фонд гарантування вкладів оголосив, що планує виставити на аукціон права вимоги за кредитами, залученими авіакомпанією МАУ в банку “Фінанси та кредит” (понад 1 млрд гривень) і Златобанк (понад 400 млн гривень).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua