Суд вирішив стягнути з "Газпрому" 172 млрд гривень штрафу за позовом АМКУ


Суд вирішив стягнути з "Газпрому" 172 млрд гривень штрафу за позовом АМКУ

Господарський суд Києва прийняв рішення стягнути з компанії “Газпром” (Росія) штраф і пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд гривень.

Відповідне рішення винесла головуючий суддя Оксана Марченко.

“Суд у повному обсязі задовольнив позов АМКУ”, – повідомили журналістам представники АМКУ в судовому засіданні.

Перше засідання у цій справі відбулося 31 жовтня, тоді суд відклав його розгляд на 21 листопада.

21 листопада Господарський суд Києва відклав розгляд позову Антимонопольного комітету щодо стягнення з компанії “Газпром” 172 млрд гривень штрафу і пені на 5 грудня.

5 грудня Суд за клопотанням “Газпрому” перевів розгляд справи про накладення АМКУ штрафу 172 млрд гривень в закритий режим.

Нагадаємо, 22 січня Антимонопольний комітет оштрафував “Газпром” на 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.

Повідомлення “Газпрому” про сплату штрафу було направлено 4 березня, відповідно “Газпром” повинен був сплатити штраф до 4 травня.

12 квітня “Газпром” подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але цей позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

“Газпром” намагався оскаржити ухвалу Госпсуду Києва про повернення його позову без розгляду, але суди вищих інстанцій підтвердили законність такого рішення.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені 5 жовтня.

Пеня розраховується в розмірі 1,5% від розмірів боргу за кожен день прострочення (близько 1,289 млрд гривень в день).

Відповідно до закону, розмір пені не може перевищувати розмір штрафу, тому АМКУ поданий позов про стягнення 85,966 млрд гривень штрафу і 85,966 млрд гривень пені.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:АМКУ Газпром
В Контексті Finance.ua