Піратству бій!: За нелегальне завантаження однієї серії житель Фінляндії заплатив 12 тис. євро


Піратству бій!: За нелегальне завантаження однієї серії житель Фінляндії заплатив 12 тис. євро

Завантаження однієї-єдиної серії серіалу про піратів (яка іронія) Black Sails американського каналу HBO обійшлася молодому жителю Фінляндії в 12 тис. євро. Проти нього подали судовий позов після того, як він відмовився добровільно заплатити 600 євро компенсації. Про це повідомив місцевий новинний ресурс Yle.fi.

Під час завантаження епізоду молодий фін засвітив свою IP-адресу, яка стала відома юридичній компанії Hedman Partners, що спеціалізується на порушенні авторських прав. Фахівці останньої звернулися до суду для того, щоб отримати дозвіл з’ясувати особисті дані власника IP-адреси і звинуватити його в незаконному розповсюдженні інтернет-контенту. Судячи з постановки питання, мова йде про використання торрент-клієнта, який за замовчуванням не тільки завантажує, а й роздає контент всім бажаючим.

Після з’ясування особистих даних «пірата», юрфірма надіслала йому листа з вимогою добровільно заплатити компенсацію в 600 євро і загрозою передати справу до суду в разі невиконання цієї вимоги. Після відмови у виплаті фірма звернулася до суду, де позивач і відповідач дійшли згоди. Сума мирової угоди склала 12 417 євро, причому практично повністю вона складалася з судових витрат позивача.

На даний момент в судах Фінляндії знаходиться 15 аналогічних справ, причому 14 з них подані на розгляд тією ж юрфірмою Hedman Partners. Обвинувальний вердикт поки що винесено тільки у одній справі, інші справи знаходяться в процесі розгляду або були вирішені шляхом мирової угоди. За словами представника даної фірми Йоні Хатанмаа, після цього прецеденту люди стали більш охоче йти на мирову до суду через великі компенсацій, які їм загрожують у разі судового розгляду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Піратству бій!: За нелегальне завантаження однієї серії житель Фінляндії заплатив 12 тис. євро» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua