Україна посіла 84 місце в рейтингу простоти сплати податків (інфографіка)


Україна посіла 84 місце в рейтингу простоти сплати податків (інфографіка)

В середньому по світу зменшуються ставки, витрати часу на податковий облік і кількість платежів. Країни Східної Європи і Центральної Азії (до яких відноситься і Україна) демонструють поліпшення за всіма традиційними індикаторами і хорошу позицію з ефективності роботи податкових органів.

За результатами спільного дослідження PwC і Групи Світового Банку «Оподаткування 2017», в якому оцінюється простота сплати податків в 190 країнах світу, цей регіон показав найбільше скорочення кількості податкових платежів. В основному за рахунок впровадження і поліпшення електронних систем і скасування окремих податків.

Що стосується України, то вона домоглася істотного прогресу, поліпшивши своє становище в рейтингу «Оподаткування» з передостанньої позиції в 2012 році до 84 позиції за результатами 2015 року. При цьому в порівнянні з минулим роком позиції України погіршилися на 1 процентний пункт.

Як зазначив Finance.UA В’ячеслав Власов, партнер PwС Україна, наша країна зберігає свої позиції в рейтингу завдяки подачі бізнесом податкової звітності в електронному вигляді.

“Зниження ставки ЄСВ 2016 року допоможе Україні поліпшити позиції в рейтингу наступного року. Водночас, результати рейтингу з року в рік свідчать, що дотримання податкових правил займає у бізнесу значна кількість часу; цей показник – найгірший серед країн Східної Європи, Центральної Азії та ЄС. Цю ситуацію можна виправити не тільки шляхом внесення змін до Податкового Кодексу, а й за допомогою спрощення податкових декларацій, відмови від обов’язкового ведення документації на паперовому носії та удосконалення IT-системи Державної Фіскальної Служби”, – говорить Власов.

Нагадаємо, Дослідження «Оподаткування 2017» (“Paying Taxes 2017”) – це спільний щорічний проект PwC і Групи Світового банку. Це унікальний проект, в рамках якого оцінюються кількісні та якісні аспекти, що характеризують простоту сплати податків в 190 країнах світу (зокрема, в Україні). Дослідження виходить 11-ий рік поспіль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua