OpenDataBot відкрила податкову заборгованість всіх українських компаній


OpenDataBot відкрила податкову заборгованість всіх українських компаній

139661 компанія в Україні мають податковий борг перед державою.

Про це повідомляє OpenDataBot, сервіс моніторингу реєстраційних даних компаній і контрагентів.

“Реєстр податкових боргів став відкритим. OpenDataBot вже почав роботу з ним”, – заявив засновник проекту Олексій Іванкін

За його словами, на даний момент в Україні 9,3% компаній мають податковий борг.

“Київська область – лідер по несплаті податків. А найбільш проблемні галузі – видобуток газу (15 млрд), оптова торгівля (5,3 млрд), ловля риби (4,8 млрд), зв’язок (3,2 млрд), торгівля паливом ( 1,6 млрд). Такі висновки можна зробити на основі даних вже зараз”, – зазначив він.

Однак, за його словами, головна перевага відкриття реєстру податкових боргів – це можливість перевірки контрагентів.

“Зараз суди виробили так звану доктрину “належної податкової обачності”. Так, якщо компанія не перевірила наявність податкового боргу у контрагентів і податкова виявить роботу з такими недобросовісними контрагентами, платник податків може втратити податковий кредит і доводити реальність операції вже в судовому порядку”, – пояснює юрист Микита Подгайний.

Крім факту наявності боргу OpenDataBot також показує і суму заборгованості. На даний момент ця інформація не представлена навіть на офіційному сайті фіскальної служби.

Для того, щоб дізнатися, чи немає заборгованості в компанії, необхідно додати OpenDataBot в друзі і ввести назву або код компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування