НБУ дозволив ще одному банку самоліквідуватися


НБУ дозволив ще одному банку самоліквідуватися

Правління Національного банку України 18 листопада 2016 року надало згоду на ліквідацію ПАТ “Фінексбанк” за ініціативою власників та відкликання ліцензій банку.

Рішення про ліквідацію ПАТ “Фінексбанк” прийнято на загальних зборах акціонерів банку від 22.09.2016 року. Причина такого рішення – складне становище на ринку фінансових і банківських послуг та невизначеність щодо можливих напрямків і джерел подальшої капіталізації банку.

Нагадаємо, що при самоліквідації банк самостійно погашає всі зобов’язання перед клієнтами. В такому випадку не виникає жодного навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

На 17 листопада 2016 року у ВАТ “Фінексбанк” був достатній рівень ліквідності для розрахунків з клієнтами. Обсяг високоліквідних коштів (готівка, цінні папери, що емітовані Національним банком України, та кошти на кореспондентському рахунку в НБУ) становив 21 млн. грн. Загальний обсяг зобов’язань ВАТ “Фінексбанк” – 6,5 млн. грн., з них перед юридичними особами – 3,5 млн. грн., фізичними особами – 0,9 млн. грн.

Таким чином, у банку достатньо ліквідних коштів для виконання своїх зобов’язань перед кредиторами та вкладниками у повному обсязі без зовнішніх залучень.

В червні цього року Національний банк України вперше прийняв рішення про надання згоди на ліквідацію за ініціативою власників двох банків – ВАТ “Фінанс Банк” та ВАТ “Інвестиційно-Трастовий Банк”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua