Кому українці довірили найбільше вкладів


Кому українці довірили найбільше вкладів

Лідерами за вкладами фізосіб, читай – довірою населення, стабільно залишаються ПриватБанк і дві державні установи – Ощадбанк та Укрексімбанк. Наступні позиції впевнено займає Альфа Банк і недавно придбаний ним Укрсоцбанк. Також стрімке зростання обсягу вкладів показує Таскомбанк, -такі дані за результатами роботи банків на ринку депозитів на 1 листопада 2016 року.

Серед бізнесу ж за вкладами лідирують ПриватБанк, з невеликим відривом – Ощадбанк, і також державні Укргазбанк і Укрексімбанк.

Рейтинг не може бути рекомендацією до дії: з 2014 року багато банків, які входили до аналогічних переліків, залишили ринок. Серед них – “Форум”, “Дельта”, “Надра”, VAB Bank, “Фінансова ініціатива”, “Хрещатик”, та інші.

Майже на мільярд гривень з серпня 2016 року скоротив портфель вкладів бізнесу Міжнародний інвестиційний банк – установа президента Петра Порошенка.

Між тим рейтинг демонструє активність банків у сфері залучення ресурсів населення і бізнесу.

З серпня в топ-25 українських банків за обсягами депозитів з’явився новий гравець – Таскомбанк Сергія Тігіпка. Екс-глава НБУ активно будує бізнес, в тому числі – купує УніверсалБанк.

Традиційно в першій десятці банків з вкладами громадян розмістилися ПУМБ Ріната Ахметова, державний “Укргазбанк” і українська “дочка” австрійського банку – Райффайзен Банк Аваль. Також, в топ входить банк “Платинум”, який ось уже кілька років веде агресивну політику на ринку залучення вкладів.

У бізнес-ніші розрив між показниками лідерів ринку набагато менший, ніж за вкладами населення. Якщо в секторі строкових депозитів фізосіб ПриватБанк випереджає свого найближчого конкурента, Ощадбанк, більш ніж на 66 млрд гривень, то за вкладами бізнесу вони відрізняються всього на мільярд з гаком.

З серпня обсяг вкладів у деяких банків настільки впав, що вони навіть не увійшли у даний рейтинг. Наприклад, в серпневому топ-25 був присутній Дойче Банк ДБУ, а в листопадовий список він вже не увійшов.

Майже на мільярд гривень скоротив портфель депозитів бізнесу і Міжнародний інвестиційний банк – установа президента Петра Порошенка. В кінці літа строкові вклади юросіб на його рахунках становили 3,4 млрд грн. На 1 листопада цей показник – 2,4 млрд грн.

До 1 листопада українські громадяни довірили всім банкам країни більш 408 млрд грн, з них строкові вклади – 295 млрд гривень. Бізнес зберігав у банках 393,9 млрд грн, 108,9 млрд грн з яких – на депозитах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua