Експерт: вкладникам "Михайлівського" повернуть гроші завдяки мітингам під НБУ


Експерт: вкладникам "Михайлівського" повернуть гроші завдяки мітингам під НБУ

Мітингувальникам під НБУ Вадиму Рабиновичу і його партії “За життя”, а також тисячам киян вдалося домогтися від влади виконання однієї зі своїх вимог: вкладникам банку Михайлівський повернуть гроші.

Так політичний експерт, директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин прокоментував рішення міжвідомчої групи, яка за участю президента України Петра Порошенка 10 листопада зробила ряд дій для виплати грошей вкладникам банку “Михайлівський”.

“Банк Михайлівський лопнув в травні 2016 року. Безстрокова акція протесту під НБУ розпочалася 8 листопада, влада відреагувала через два дні. Громадські акції організували Вадим Рабинович і його партія “За життя” і майже відразу отримали певний результат.

Звичайно, це далеко не всі їхні вимоги, вони заявляють, що не розійдуться, поки не буде звільнена глава НБУ Гонтарева, поки влада не розбереться з тарифами і тп. Але як для старту – це вже позитивно, адже йдеться про заощадження 10-ти тисяч українців”, – повідомив експерт.

“Суспільство має свої важелі впливу на владу. Один з таких “важелів” – акції громадської непокори. Це законний спосіб людей захищати свої права. Як бачимо – працює. Люди вийшли, заявили, що не підуть, поки їхні вимоги не виконають. Ясна річ, що влада швидше за все буде пручатися, але перша ластівка є”, – прокоментував Андрій Мішин.

Експерт відзначив тенденцію підтримки акції Рабиновича іншими політичними фігурами, так, Надія Савченко підтримала мітинг під НБУ минулого тижня.

“Як правило, людей навколо себе об’єднує новий політичний лідер, в даній ситуації – це Вадим Рабинович і його партія “За Життя”. Минулого тижня до них приєдналася Надія Савченко, це як ланцюгова реакція, перший вийти не побоявся, що і зробив Рабинович, а решта за інерцією підтягнуться. Головне в цьому – що є результати, які захищають інтереси людей. Більш того – тепер це прецедент, завдяки позиції суспільства щодо банку “Михайлівський” вкладники інших банків, що лопнули, а їх в Україні близько 60-ти, мають шанс на виплати”, – підсумував він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Михайлівський
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua