І нашим, і вашим: в ЄС відповіли на звинувачення України щодо газової угоди з "Газпромом"


І нашим, і вашим: в ЄС відповіли на звинувачення України щодо газової угоди з "Газпромом"

Німеччина зацікавлена в збереженні безпечного транзиту газу через територію України і в пошуку альтернативних Росії постачальників блакитного палива. Однак поставки “Газпрому” і далі будуть вкрай важливі для країни.

Про це заявив державний міністр у справах Європейського Союзу Міністерства закордонних справ Німеччини Майкл Рот.

“Росія буде продовжувати відігравати важливу роль як постачальник газу. Як очікується, Німеччина в середньостроковій перспективі потребуватиме російського газу. Тим не менш, ми враховуємо політичні проблеми наших партнерів в Європі, ставимося до цього питання серйозно. Тому довгострокова безпека транзиту газу через Україну і розширення співпраці з іншими країнами-постачальниками для нас є важливими пріоритетами”, – сказав він.

Рот також нагадав, що понад 95% нафти і понад 90% газу, що використовується в Німеччині, мають іноземне походження. Виходячи з цього, ключем до надійного енергозабезпечення країни є диверсифікація постачальників і маршрутів постачання енергоносіїв.

У МЗС України заявили, що рішення Єврокомісії про розширення доступу Росії до газопроводу OPAL без узгодження питання з Україною є порушенням Угоди про асоціацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування