Вищий госпсуд скасував рішення про необхідність повернення Платинум Банком 250 млн гривень


Вищий госпсуд скасував рішення про необхідність повернення Платинум Банком 250 млн гривень

Вищий господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва від 24 грудня 2015 року та постанову Київського апеляційного госпсуду від 23 вересня 2016 року про необхідність повернення Платинум Банком (Київ) оператору мобільного зв’язку компанії “МТС-Україна” 250 млн гривень з депозитів.

Про це йдеться в постанові суду від 1 листопада.

24 грудня 2015 року Господарський суд Києва зобов’язав Платинум Банк повернути “МТС-Україна” заборгованість в сумі 250 млн гривень відповідно до депозитних договорів від 2014 року.

23 вересня 2016 року Київський апеляційний господарський суд відмовив Платинум Банку в задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін рішення Господарського суду Києва.

Суд постановив стягнути з Платинум Банку на користь “МТС-Україна” заборгованість за трьома вкладами на суму 250 млн гривень: депозит на 100 млн гривень, розміщений під 21,5% в жовтні 2014 року, і розміщені в грудні 2014 року депозити на 70 млн гривень під 22% і 80 млн гривень під 23%

Платинум Банк свою апеляцію обгрунтовував тим, що депозитні договори укладалися без погодження органів управління банку. При цьому для приховування факту значної угоди вона була розділена на 3 депозитних договори.

Однак апеляційний суд відмовив банку, бо фінустанова не надала доказів. 1 листопада постановою Вищого госпсуду було вирішено скасувати постанови попередніх судів і направити справу на новий розгляд до Господарського суду Києва.

Дане рішення прийнято у зв’язку з тим, що висновки судів попередніх інстанцій суперечливі і передчасні, оскільки вони зроблені з неповним дослідженням доказів і з’ясуванням обставин.

У жовтні Національний банк визнав бізнесмена Бориса Кауфмана власником Платинум Банку (Київ).

Нинішня заступник голови НБУ з банківського нагляду Катерина Рожкова з 2013 року працювала заступником голови правління Платинум Банку, а з 2014 року і до призначення в НБУ виконувала обов’язки голови правління зазначеного банку.

Вона вважає, що бажання “МТС-Україна” визнати Платинум Банк проблемним не сприяє поверненню депозиту з фінустанови.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua