Артем Ковбель: Фактори, що вплинули на скорочення експорту сільськогосподарської продукції з України


Артем Ковбель: Фактори, що вплинули на скорочення експорту сільськогосподарської продукції з України

Криза завжди була тим лакмусовим папірцем, тим індикатором і критерієм ефективності, успішності або неуспішності будь-якого з бізнесів. Лише в кризу з великою часткою ймовірності можливо усвідомити ті помилки і промахи, які ти допустив раніше, бо в умовах браку фінансового ресурсу в силу вступає прагматизм і холоднокровність і виключення будь-якого роду емоційних рішень.

З іншого боку, криза, як і будь-яке інше явище в житті, має біполярність, з одного боку вона характеризується падінням темпів зростання ВВП, економіки, зменшенням обсягів виробництва підприємств, падінням платоспроможності населення, зменшенням попиту на продукцію всередині країни та низкою інших тенденцій.

Позитивним же моментом є той факт, що при такій ситуації в умовах дефіциту ресурсу бізнесу доводиться вивертатися, оптимізувати собівартість продукції, переходити на локальну сировину з метою хеджування валютних ризиків, оптимізувати ФОП та інші складові собівартості.

Тепер покупцем українського поголів’я є одна Грузія

На підтвердження цього є заява міністра АПК Тараса Кутового про падіння експорту української продукції в країни ЄС, причиною якого стала зайва конкурентоспроможність української продукції і, як наслідок, введення протекціоністських заходів з боку країн Євросоюзу і значне падіння експортних поставок.

Серед факторів, що вплинули на зменшення експорту за межі країни, – ряд фітосанітарних і ветеринарних обмежень, застосованих до сільськогосподарської продукції України. Обсяги експорту свинини в країни ЄС через чуму свиней впали в 20 разів.

Тепер покупцем українського поголів’я є одна Грузія.

Крім того, на обмеження експорту також вплинув фактор надвиробництва країнах ЄС свинини і яловичини.

За словами координатора Ради з питань експорту продовольства Богдана Шаповала, багато наших виробників звикли торгувати з РФ, не проводячи ніякої роботи по стандартизації і сертифікації продукції на її відповідність світовим стандартам, даний фактор також вплинув на значне падіння експорту сільськогосподарської продукції України.

Артем Ковбель, партнер Kreston GCG

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua