НБУ скаржиться, що ліквідатори "Фінанси та кредит", "Надра", Дельта Банку йому не платять


НБУ скаржиться, що ліквідатори "Фінанси та кредит", "Надра", Дельта Банку йому не платять

27 жовтня Господарський суд м. Києва порушив провадження у справі за позовом НБУ до ліквідатора банку «Фінанси та кредит» щодо зобов`язання перерахувати на користь позивача кошти, які надійшли від погашення позичальниками (фінансовими та майновими поручителями) заборгованості за заставленими кредитами [слід розуміти, вони виступали забезпеченням по рефінансуванню, яке НБУ видав для банку “Фінанси та кредит”, – ред.].

При цьому суд задовольнив клопотання НБУ про розгляд справи у закритому судовому засіданні (своє прохання Нацбанк мотивував тим, що інформація, яка міститься в позові та додатках до нього відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», є банківською таємницею).

29 вересня Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив клопотання ліквідатора банку «Надра» та закрив провадження в справі за позовом НБУ до ліквідатора банку «Надра» та Фонду гарантування.

Нацбанк просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність ліквідатора банку «Надра» в частині неперерахування коштів, отриманих від погашення заборгованості за кредитами банку, майнові права за якими передано в заставу НБУ, для позачергового задоволення вимог НБУ;
- зобов’язати ліквідатора банку «Надра» перерахувати кошти, обліковані на окремому аналітичному рахунку у банку «Надра» на користь НБУ, та в подальшому перераховувати такі кошти НБУ не пізніше наступного робочого дня їх отримання.

Водночас 18 серпня Госпсуд м. Києва порушив провадження у справі за позовом НБУ до ліквідатора «Дельта Банку». Нацбанк хоче в судовому порядку зобов’язати відповідача.

- обліковувати на окремому аналітичному рахунку усі кошти, що надійшли в рахунок заборгованості за кредитними договорами, майнові права за якими передано в заставу НБУ, для погашення заборгованості “Дельта Банку” перед НБУ за кредитними договорами та в подальшому обліковувати кошти на окремому аналітичному рахунку з моменту їх надходження;
- перерахувати усі кошти, що обліковані на окремому аналітичному рахунку, та в подальшому перераховувати такі кошти НБУ.

Суд також задовольнив клопотання НБУ про розгляд цієї справи в закритому режимі.

Крім того, 19 серпня Госпсуд м. Києва через несплату судового збору повернув для НБУ без розгляду іншу його позовну заяву до Фонду гарантування щодо того ж таки «Дельта Банку». У цьому випадку НБУ хотів зобов’язати Фонд повернути (цитата) «неправомірно отримані кошти у загальному розмірі 3 357 614 371,08 грн, сплачених на підставі меморіальних ордерів та платіжних доручень для подальшого включення до ліквідаційної маси та задоволення вимог кредиторів».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua