Гончаренко назвав одну з головних переваг підвищення "мінімалки"


Гончаренко назвав одну з головних переваг підвищення "мінімалки"

Підвищення мінімальної зарплати дозволить наповнити Пенсійний фонд за допомогою податків на збільшений дохід громадян, що знизить навантаження на державний бюджет. Про це розповів в ефірі телеканалу “112 Україна” народний депутат від БПП Олексій Гончаренко.

За його словами, податки зі збільшеної мінімальної зарплати підуть на дотування Пенсійного фонду.

“Державний бюджет – це система. Тобто 38 млрд грн потрібно додати, щоб виплатити людям заробітну плату. Але коли ми це додаємо, у нас з’являються податки на заробітну плату, і вони також ростуть. З цих податків на заробітну плату і всі соціальні відрахування дають можливість нам наповнити Пенсійний фонд.

Сьогодні Пенсійний фонд є глибоко дотаційними. З тих зборів, які йдуть з заробітної плати, неможливо платити пенсії нашим пенсіонерам. Тому державний бюджет дотує Пенсійний фонд. Завтра ця потреба в дотації буде істотно знижена за рахунок підвищення зарплати”, – зазначив політик.

Нардеп також висловив надію на подальшу детінізацію та легалізацію заробітних плат.
“Ми всі сподіваємося на деяку легалізацію і детінізацію заробітних плат. Сьогодні з підвищенням ставки відбудеться деяка легалізація та детінізація. Ніхто не зможе сьогодні назвати цифри, але вона точно відбудеться. Це означає, що це також буде додатковий ресурс в державному бюджеті.

Після того, як ми все це прорахуємо, виявиться, що насправді там не такі великі гроші потрібні для цього. Я сподіваюся, що уряд все розрахував перед тим, як нам це запропонувати. Сам підхід є абсолютно правильним”, – розповів Гончаренко.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що підвищення мінімальної зарплати в Україні позитивно вплине на пенсійну реформу. Президент вважає, що ключовими напрямами повинні стати боротьба з бідністю і захист працюючої людини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування