Депутат з БПП заборгував банкам 371 мільйон гривень


Депутат з БПП заборгував банкам 371 мільйон гривень

Народного депутата Івана Винника (БПП) обмежили у праві виїзду за межі України у зв’язку із заборгованістю перед ВАТ “Альфа-Банк” і ПАТ “ПриватБанк” на суму 371 млн грн.

Про це свідчить постанова Апеляційного суду Києва від 19 жовтня.

Обмеження діє до моменту погашення Винником боргів перед банками. Водночас вилучати паспорт у нардепа суд відмовився.

Представники “Альфа Банку” повідомили, що Винник має 1/4 квартири, а також чотири малі судна. У банку стверджують, що Винник як боржник приховує наявність цього майна.
У реєстрі суден малого флоту є дані, що в 2016 році Винник мав у власності чотири самохідні моторні судна — два 2005 року випуску, одне 2006 р. і одне 2008 р.

У своїй електронній декларації 2015 року Винник стверджує, що не має корпоративних прав і не є бенефіціаром жодної з компаній. Він задекларував лише автомобіль BMW 750i 2008 року випуску та оренду номера в готелі “Національний”.

24 березня 2014 Новокаховський міський суд Херсонської області видав рішення про стягнення з Винника Івана Юлійовича і Ткачука Станіслава Сергійовича солідарно 335,430 млн грн. З цієї суми основний борг становить 321,380 млн грн., решта — відсотки і пеня.
Ця заборгованість утворилася, оскільки Винник і Ткачук в 2008 році поручилися за кредит ТОВ “Завод будівельних матеріалів №1” в “Альфа Банку”.

Іван Винник до початку 2013 року значився керівником “Заводу будівельних матеріалів №1”. Власником цієї херсонської фірми значиться кіпрська компанія “Nataville Limited”. З липня цього року завод знаходиться в процедурі банкрутства.

Також Іван Винник має борг 35,57 млн грн перед “ПриватБанком”. Про цю заборгованість нардеп у своїй електронній декларації не повідомив.

Цей борг стосується банківського кредиту ТОВ “Глобал Концентрат”, поручителем за яким також був Винник. У 2013 році суд визнав вимоги “Приватбанку” на 22,51 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування