Вкладникам банку «Юнісон» поновили виплати


Вкладникам банку «Юнісон» поновили виплати

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 24 жовтня продовжив виплати вкладникам банку «Юнісон» за договорами з терміном дії до 30 вересня, а також за поточними та картковими рахунками.

Про це повідомляється на сайті ФГВФО.

Згідно з повідомленням, виплати здійснюються через відділення банку «Юнісон».

Як повідомлялося, НБУ в кінці квітня 2016 року відніс банк «Юнісон» до категорії неплатоспроможних у зв’язку з непрозорою структурою власності.

Згідно з даними НБУ, станом на 1 січня 2014 року акціонерами банку були дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні – IDP Capital Ltd. (82,5% акцій) і MCHL Finance Ltd. (17,5% акцій). Інформацію про акціонерів цих компаній банк не розкривав, пояснюючи це тим, що учасниками кожної з них було понад 10 осіб з частками до 10% у кожного.

У листопаді 2014 року структура власності банку «Юнісон» змінилася, його акціонерами стали 11 юридичних осіб. Інформація про нових акціонерів банку і структуру їхньої власності була розкрита Нацбанку тільки після набуття чинності в березні 2015 року закону, який посилює вимоги щодо розкриття такої інформації.

На дату віднесення банку до неплатоспроможних його акціонерами були 11 компаній, зареєстрованих на Кіпрі, у кожної з яких – частка до 10% і один кінцевий бенефіціарний власник-фізична особа. Деякі з цих фізосіб свого часу були або є зараз членами наглядової ради банку.

За даними Нацбанку, керівники банку з середини 2015 року стверджували, що здійснили викуп банку у попереднього власника, оскільки останній не мав можливості в подальшому здійснювати підприємницьку діяльність на території України. Пакети документів фізосіб для погодження отримання істотної участі в банку неодноразово подавалися в НБУ, проте регулятор заборонив придбання істотної участі в зв’язку з тим, що фінансове становище заявників не відповідає вимогам законодавства, зокрема, джерела походження їхніх власних коштів належним чином не підтверджені.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
В Контексті Finance.ua
Опитування