Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

На тижні, що закінчився, гривня продовжила помірне зміцнення до долара, яке на різних сегментах валютного ринку склало від 0,1% до 0,7%. За тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 25,70 грн до 25,53 грн, або на 0,7% (в прогнозі тижневої давності ми очікували зниження до 25,6 грн).

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, знизився за цей же час з 25,66 грн до 25,50 грн, або на 0,6%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку знизилися за тиждень з 25,71/26,00 до 25,63/25,96. Таким чином, купівля знизилася на 0,3%, продаж – на 0,1%.

У четвер голова Національного банку Валерія Гонтарева повідомила, що НБУ перерахував перший транш прибутку за 2016 рік у державний бюджет. Йшлося про суму 10 млрд гривень з понад 38 млрд гривень, передбачених в цьому році.

«Вся сума буде перерахована кількома траншами, які узгоджені з Міністерством фінансів, щоб це не вплинуло на цінову стабільність в країні», – заявила Гонтарева.

У зв’язку з цим перерахуванням одразу поповзли чутки про швидку і неминучу девальвацію гривні і стрибок інфляції. Однак новина про цю операцію є абсолютно нейтральною для курсів валют, зазначає старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

“По суті, йдеться про переміщення грошей з однієї державної кишені в іншу, а не про емісію, створення «нових» грошей, які могли б чинити тиск на валютний ринок і цінову стабільність, – говорить експерт. – Найкраще підтвердження цього – жоден із сегментів валютного ринку не відреагував у четвер на цю новину зростанням курсу долара”.

На думку Іосуба, на середньострокову перспективу немає жодних причин для істотного ослаблення гривні, і навряд чи до кінця року вона виявиться значно слабшою, ніж зараз. Єдиний виняток – сценарій різкого зміцнення долара (через можливе зростання ставок) до всіх світових валют, яке не омине і гривню.

“За нашою оцінкою на цьому тижні гривня продовжить своє помірне зміцнення, а до його кінця офіційний курс долара, встановлений НБУ, може знизитися до 25,4 грн”, – зазначає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua