Зростуть штрафи, судові збори і податки, - експерт про наслідки підвищення мінімалки


Зростуть штрафи, судові збори і податки, - експерт про наслідки підвищення мінімалки

Про те, що подорожчає із підняттям мінімальної зарплати, в коментарі розповів адвокат Арсен Марінушкін.

1. Судові збори

Судові збори безпосередньо прив’язані до заробітної плати. Найдешевший судовий збір зараз коштує 552 гривні або 40% від заробітної плати. При “мінімалці” у 3200 грн ця сума зросте до 1280 грн за одну вимогу. Подача позову майнового характеру слід заплатити 5 розмірів мінімальних заробітних плат. Це 16 тисяч гривень.

2. Штрафи

До розміру мінімальної заробітної плати прив’язані й штрафи за адміністративні та кримінальні правопорушення. Їх вираховують із податкової соціальної пільги, яка дорівнює половині “мінімалки”. Наприклад, за порушення трудового законодавства роботодавець виплачує 30 мінімальних зарплат.

Одночасно з цим зросте поріг кримінальної відповідальності. Зараз за крадіжку можна притягти до відповідальності, якщо збитки перевищують 137,8 грн. Після підвищення мінімалки цей поріг становитиме 320 грн.

3. Податки для бізнесу

Зросте єдиний соціальний внесок, який сплачує малий та середній бізнес. Становить третину від мінімальної заробітної плати.

4. Податок на нерухомість

Щорічний податок на нерухомість за кожен квадратний метр понад 150 “квадратів” платять 3% від мінімальної заробітної плати.

З іншого боку, менше автомобілів потраплятимуть під дію податку на дорогі авто. Під його дію потрапляють автомобілі, дорожчі за 750 мінімальних зарплат. З 1,03 млн грн ця сума підвищеться до 2,4 млн.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляв, що підвищення заробітних плат з 2017 року відбудеться за рахунок української економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua