В яких держорганах працює найменше люстрованих чиновників


В яких держорганах працює найменше люстрованих чиновників

Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що 98% осіб, які займали керівні посади за попередньої влади і підпадали під закон про очищення влади (про люстрацію), більше не причетні до управління державою, 934 особам закритий доступ до державних посад до 2024 року.

“Хочу зазначити, що лідерами в супротиві очищенню залишаються органи фіскальної служби, податкові органи”, – сказала Т.Козаченко на прес-конференції в середу в Києві.

Вона зазначила, що в цих органах найбільша кількість посад, які підлягають люстрації, тому і показники люстрації в органах ДФС також найвищі – 258 осіб, які займали найвищі державні посади в податкових і митних органах. При цьому 42 вищі посадові особи ДФС досі залишаються на своїх постах.

“Я окремо хочу зазначити, що органи ДФС фактично нівелювали частину закону про люстрацію в частині майнової перевірки. В даний час за таким критерієм люстровано всього 111 осіб, і вони не пов’язані з тими гучними прізвищами і корупційними скандалами, які були в Україні”, – підкреслила Т.Козаченко.

Крім того, вона зазначила, що люстрація не торкнулася органів судової влади. “Фактично на сьогоднішній день протягом року саме за законом про очищення влади було люстровано лише одну особу із судової влади – екс-голова Вищого господарського суду Віктор Татьков”, – сказала вона.

При цьому вона зазначила, що інші інститути очищення судової влади продовжують працювати, хоча, можливо, не так ефективно, як хотілося б суспільству.

Т.Козаченко також звернула увагу на те, що Конституційний суд України вже понад півтора роки не може ухвалити рішення про конституційність положень закону про люстрацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua